Hit enter after type your search item
Adorable Touch – Sevimli Dokunuş

En Yeni Tarifler ve Kendin Yap Projeleri

Boring Company: Elon Musk’ın Las Vegas Altındaki Tüneli Beklentilerin Altında Kalıyor

/
/

Las Vegas’ta Elon Musk’a ait “Boring Company” nin ilk tüneli yakında açılacak. Açılış öncesi ilk olarak ABD medya temsilcileri tünel sistemini önceden inceleyebildiler, fakat beklentilerin tam olarak karşılanmadığı ve bu sebeple projeye karşı duyulan heyecanın kaybedildiği gündem konusu oldu.

Boring Company tarafından yapımı bitirilen Las Vegas’taki tüneller, yerin on iki metre altında, yaklaşık 2,4 kilometre uzunluğunda ve toplamda üç kavşaktan oluşuyor.

Bu tünellerin yapım amacını bilmeyenler için belirtelim, fuar ziyaretçilerini bir salondan diğerine hızlı bir şekilde taşımak. Bu Projenin maliyeti 52 milyon ABD dolarından biraz fazlaydı.

Peki Bu Proje Neden Bir Hayal Kırıklığına Dönüştü?

Davet edilen medya temsilcilerinin deneyimlediği tam olarak tünelin içinde 55 kilometre hızla gidebilen ve özel şoför tarafından kullanılan tesla marka araçlar içinde sıkıcı bir yolculuk yapmak oldu.

Fakat Elon Musk’a ait “Boring Company” tarafından Proje lansmanında duyurulan şey çok farklıydı, o zaman arabaların A’dan B’ye saatte 240 kilometreye varan en yüksek hızda ve tamamen otonom bir şekilde hareket edeceği söylendi. Bu şekliyle belirtilen lansmandan çok uzakta olduklarını söyleyebiliriz.


 

 


Şirkete göre saatte yaklaşık 4.400 kişi tam kapasite ile taşınabiliyor. Bu dakikada 37 yolcuya karşılık gelir.

Yani hesaplamaya göre girmek ve çıkmak için fazla zaman yok gibi görünüyor.

Duraklarda en azından renkli RGB aydınlatmalar var 🙂

İlk kez, Haziran ayındaki “World of Concrete” ticaret fuarının bir parçası olarak normal çalışması test edilecek.

Devam eden korona krizi nedeniyle, fuar organizasyonu çok sınırlı sayıda ziyaretçiyle gerçekleştirilebilecek – ilk deneme için mükemmel bir durum oluştuğu söylenebilir.

Tünelin sergi alanlarında yararlı olması durumunda, sistem gelecekte şehir merkezine ve Las Vegas havaalanına uygulanabilir.

Fakat o zaman, sürüş hızının artırılması kaçınılmaz görünüyor.

Kaynak: Las Vegas Review-Journal

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar