Adorable Touch – Sevimli Dokunuş

En Yeni Tarifler ve Kendin Yap Projeleri

SADECE 10 GÜNDE 10 KİLO VERİN – CAYIR CAYIR YAĞ YAKAN ZAYIFLAMA ÇAYI TARİFİ

/
/

CAYIR CAYIR YAĞ YAKAN ZAYIFLAMA ÇAYI

Herkese merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere metabolizmanızı hızlandıracak, hazımsızlığınıza çok iyi gelecek bir çay tarifi vereceğim.

Arkadaşlar malzemelerin çokluğuna bakmayın, çok kolay bir şekilde aktarlardan elde edebileceğimiz malzemeler kullanacağız.

Evde kendinizin rahatlıkla hazırlayabileceği süper bir zayıflama çayı elde etmiş olacağız.

Evet arkadaşlar, şimdi malzemelerimize geçelim;

Biberiye

Biberiye bitkisi hazımsızlığa birebirdir, gerçekten çok iyi gelir ve aynı zamanda da baş ağrılarında, özellikle migren tedavisinde çok fazla kullanılır.

Yeşilçay

Paket olarak satılan yeşil çayda kullanabilirsiniz, ben 1 tatlı kaşığı bu şekilde açık yeşil çay kullanacağım, ödem atıcı ve toksinlerden arındırıcı özelliği vardır yeşilçayın.

Dağ Kekiği

Dağ kekiği metabolizmanızı hızlandırır, kilo vermemizde çok büyük yardımcıdır, aynı zamanda da hazımsızlığa çok iyi gelir.

Funda Yaprağı

İdrar yolu hastalıklarının tedavisine yardımcı olur, sistit tedavisinde kullanılır, böbrekleri temizler. Mesane problemlerinde kullanılır.

Mate Çayı

Mate çayı, antioksidan konusunda oldukça zengin bir çaydır. Yeşil çaya nazaran yüzde 90 daha çok antioksidan bulunmaktadır. Mate çayı, önemli derecede bağışıklık arttıran özelliklere sahiptir.

Limon

Yüksek antioksidan içerir, zayıflamaya yardımcı yağ yakıcı özelliği vardır.

Limonu zaten birçok tarifimiz de fazla fazla kullanıyoruz. 🙂

10 Günde 10 Kilo Verdiren Çay Yapılışı

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim malzemeleri, yarım litre kaynamış suyun içerisine ilave edeceğim, ve bu malzemelerin hepsini ölçüsü tam 1 tatlı kaşığı olacak arkadaşlar.

Ben zaten kaselerime 1’er tatlı kaşığı olarak koymuştum, bu yüzden kaselerimdeki tüm malzemeleri bu suyun içerisine atıyorum.

Yalnız şunu özellikle belirtmek istiyorum ki, eğer bu kullandığımız malzemelerden birine alerjiniz varsa veya kronik bir rahatsızlığınız varsa lütfen bu çayı uygulamayın. Doktor kontrolü altında zayıflamaya özen gösterin.

Son olarak, limonlarımızı da kaynamış suyun içerisine koyduk.

Şimdi demlenmesini bekliyoruz arkadaşlar, yaklaşık bir on dakika kadar demlenmesi yeterli olacaktır.

Hazırladığımız bu çay sayesinde, hazımsızlık problemlerimizi azaltarak sindirimimizi kolaylaştıracağız. Ayrıca arkadaşlar, metabolizmamızın çok hızlı bir şekilde
çalışmasında bizlere yardımcı olacak, kilo vermek zayıflamak isteyenler için mükemmel bir çay elde etmiş olacağız.

Tekrardan belirteyim, herkese uygun değildir arkadaşlar çünkü herkesin bünyesi bir değil arkadaşlar.

Her yaptığımız kür ile istediğimiz zayıflamayı, istediğimiz sonuçları elde edemeyebilirsiniz arkadaşlar, bu yüzden lütfen kendi bünyenize uygun tarifler seçmeye özen gösterin.

Bu tarifleri yaparken de beslenme gerçekten çok önemli. Eğer sağlıksız beslenmeye devam ederseniz hiçbir faydasını göremezsiniz arkadaşlar, bu yüzden bu tür kürlerde özellikle söylemeye çalışıyorum, beslenmenize dikkat ederseniz çok daha fazla ve çok daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tarifimize devam edelim, demlendikten sonra yarım litre soğuk su ilave edeceğiz üzerine, böylece bir litrelik bir çay elde etmiş olacağız.

Bu yaptığımız bir litrelik çayı da iki gün boyunca tüketeceğiz arkadaşlar.

Nasıl tüketeceğiz derseniz, ara ara içiyoruz arkadaşlar, özellikle yemeklerden önce aç karnına tükettiğimiz zaman hem tokluk hissi verecek, hem de metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlayacak.

Bu çayın içerisinde kullandığım özellikle biberiye bitkisi tamamen ağrı kesici özelliği var ve özellikle migren ağrılarında rahatlıkla kullanabileceğiniz tedavi edici bir bitkidir.

Arkadaşlar demlenen bu çayı süzerek tüketeceğiz ve düzenli olarak tüketmemiz çok önemli.

Bir gün içip bir gün içmezseniz eğer hiçbir işe yaramayacaktır, bu yüzden düzenli bir şekilde en az 15-20 gün süreyle bu çayı tekrarlamanız gerekiyor ki faydasını görebilelim.

Bu tür ödem atıcı, toksin atıcı, zayıflatan çayları düzenli kullandığınız taktirde, sonuçları görmek için en az bir hafta beklememiz gerekiyor, bir haftanın sonucunda gerçekten farkı göreceğiz, incelediğimizi, ve ödememizi rahatlıkla atabildiğimizi göreceğiz arkadaşlar.

Şimdi ben bir süzgeç yardımıyla böyle bir fincan içerisine süzdüm arkadaşlar.

Çayımızın hem içimini daha kolaylaştırmak için, hem de vücudumuza daha fazla enerji verip, daha hızlı bir şekilde vücudumuzdaki yağları yakmasına yardımcı olması için bal ilave ettim.

Lütfen şeker katkısı olan ballar dışında organik bal tüketmeye özen gösterelim.

Eğer balımız yoksa bal koymadan da tüketebilirsiniz, ama dediğim gibi bal eklerseniz çok daha rahat bir içim elde etmiş olacaksınız.

Unutmadan şunu da söyleyim arkadaşlar, eğer çok fazla zayıflamayı kafanıza takıp stres yaparsanız asla kilo veremezsiniz, çok fazla düşünmeden rahatlıkla ve kendinize önce bir çizelge oluşturup, daha sonra bu çizelge ile birlikte zayıflayıp, bu yolları izlerseniz çok daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz arkadaşlar.

Bir sonraki tarifte görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalın arkadaşlar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar