Adorable Touch – Sevimli Dokunuş

En Yeni Tarifler ve Kendin Yap Projeleri

Sinsi İnsanları Tanıyalım | Sinsi İnsanların 10 Özelliği

/
/

Arkadaşlar merhaba, ben Cenk, bugün size sinsi insanların 10 özelliğinden bahsetmek istiyorum.

Nasıl tanırsınız bunları, kimdir sinsi insan?

Sinsi insan kendini gizleyerek kötülük yapan, kötülük yaparken gizlenen, kurnaz davranan insanlar sinsi insanlardır.

Bu yazımda sizlere sinsi insanları ve onların 10 özelliğini anlatacağım.  

Uyanık olun, bu tür insanlar tarafından her an kandırılabilirsiniz, ters köşe yaptırabilirler sizi, uyarıyorum bakın bakalım çevrenizde bu özelliklere sahip kimler var, onlara karşı dikkatli olun.

Şimdi size sinsi insanlara ait özellikleri aktarayım:

Sinsi insanların 10 özelliği

1) Size çeşitli iyiliklerde bulunarak, sizin ona karşı kendinizi borçlu hissetmenizi sağlarlar, çok kurnazca bir hareket bu. Fırsatı, zamanı geldiğinde, bunu kullanmak için yapıyor bütün bu yaptığı iyilikleri, katkıları, bilinçli olarak yapıyor.

2) Bunlar damardan girmeye bilirler, ilk kez karşılaştıkları insanlara bile kırk yıllık dost gibi davranırlar, güler yüzlü ve son derece sıcakkanlı davranırlar.

Yani nerede nasıl davranacaklarını çok iyi bilir bunlar, hemen dostluk kurarlar, kurdukları dostlukla beraber ne kadar sıcakkanlı, ne kadar samimi, ne kadar güler yüzlü bir insan demeye başlarsın ama maalesef niyetleri bozuktur.

3) Politik davranırlar, bir konuda renklerini belli etmezler dini siyasi konulara asla girmezler, girseler de renklerini belli etmezler. Nabza göre şerbet verme de onların eline kimse su dökemez.

4) Yüzünüze gülerler, arkanızdan iş çevirirler, zor sinirlenirler, yüzlerinde her zaman saçma ve yapmacık bir gülümseme vardır.

5) Zayıf yönlerinizi bulmaya çalışırlar ve zamanı gelince bunları da koz olarak çok iyi kullanırlar. Kısa sürede güven sağlarlar ama asla bunlara güvenilmez. Bunlar senin zayıf yönünü yakalarken kendi zayıflıklarını asla belli etmezler ve saklarlar, bunlara dikkat etmek lazım.

6) Samimiyetsizdirler, ama var ya görseniz sizi çok seviyormuş gibi yaparlar. Canım benim, özledim seni, nerede kaldın, senin benim için yerin bambaşka derler ama aslında sevmiyorlardır, ama seviyormuş gibi görünürler, bunu çok iyi başarırlar.

Hocam tamam da nasıl anlayabiliriz böyle bir insanı diye sorduğunuzu duyuyorum, Gülümsemesi, evet gülümsemesi candan değildir, sahtedir, sizi çekemeyen ve aslında sizi kıskanan bir yapısı vardır. Gülerken nasıl anlarsınız biliyor musun, ısıracak gibi bir ağız şekliyle gülerler, gözler gerçek gülümsemeyi gösterir, gözlerinde candanlık yoktur, kıskançlık vardır.

7) Bunlar çıkarcı oldukları kadar kibirlidirler de, sen biraz yüz verdiğinde, biraz yakınlık gösterdiğinde, senin hayatına müdahale etmeye bile kalkarlar.

8) Kendileri iyilik bilmez insanlar olduklarından etrafındaki herkesi de öyle görürler. Bundan dolayı kendilerinden başka kimseye güvenmezler. Aynı zamanda nankördürler, ne zaman bunlardan kazık yiyeceğin belli olmaz.

9)  Eğer onların istediği bir şey yapmazsan, yandın yandın. 🙂 Seni iyilik bilmezlikle, seni nankörlükle suçlamaya başlarlar.  Senin kendini suçlu hissetmeni sağlarlar, hatta size çamur bile atabilirler. 

10) Asıl niyetlerini asla belli etmeyen, derdi yalnızca işin yaptırmak olan, işini yaptırdıktan sonra da bir daha arayıp sormayan, siz onun menfaatine ve işine yaradığınız müddetçe size yalakalık yapan, size yakın davranan ve sevgi gösteren yapıdadırlar. 

 

Şimdi bakın bakalım etrafınıza, var mı böyle tipler?

Belki de en yakınınızdaki kişiler, inşallah öyle değildir. Mutlaka bu tarzda insanlar vardır, bu tarzda insanları fark edin ve elinizden geldiğince çok yakınız bile olsa uzak durun. 

Hepiniz umarım her zaman iyi insanlarla karşılaşırsınız, bu yazımı paylaşarak çevrenize de yardımcı olabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…

Sinsi İnsanları Nasıl Tanırrsınız

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar